نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تربیت 200 هزار نفر دانش‌آموز حافظ قرآن کریم در کشور

تربیت 200 هزار نفر دانش‌آموز حافظ قرآن کریم در کشور


قائم مقام سازمان دانش‌آموزی خبر داد:
نشست مشترک قائم مقام سازمان دانش‌آموزی، با مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش صبح امروز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین المل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران، محمود علیگو قائم مقام این سازمان در این نشست با بیان اینکه ما خود را موظف به فعالیت در حوزه قرآنی می‌دانیم، اظهار داشت: تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری درجهت تربیت حافظان قرآن، جزء برنامه‌های آتی سازمان دانش‌آموزی خواهد بود.
وی ضمن بیان اینکه طرح تربیت دانش‌آموزان حافظ قرآن کریم دانش‌آموزان سراسر کشور در آینده‌ای نزدیک در سامانه‌های اطلاع‌رسانی این سازمان ابلاغ خواهد شد، افزود: نقطه شروع ما در این زمینه تربیت 200 هزار حافظ قرآن و در ادامه هدایت دانش‌آموزان سراسر کشور در این مسیر است.
قائم مقام سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: مسئله نماز، نماد تشکیلاتی اسلام است و در این راستا آمادگی داریم با هدف تعمیق و ترویج فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان، کتاب «آداب‌الصلوة» حضرت امام خمینی (ره) را به ادبیات دانش‌آموزی تبدیل و در بین آنها توزیع کنیم. 
علیگو با بیان اینکه با توجه به تأثیرگذاری نسل دانش‌آموز بر خانواده‌ها، ما به دنبال طرحی هستیم که دانش‌آموزان به والدین خود قرآن آموزش دهند، خاطر نشان کرد: آموزش مفاهیم قرآن کریم برای نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در دستور کار نشست آتی این مجلس است. 
در ادامه این نشست، محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، ضمن استقبال از طرح‌ها و ایده‌های قائم مقام سازمان دانش‌آموزی، اظهار داشت: سرمایه‌های اصلی آموزش و پرورش دانش‌آموزان هستند و ما به صورت ویژه از این طرح‌ها و ایده‌ها استقبال خواهیم کرد و آمادگی هر گونه همکاری با این سازمان را داریم.
شایان ذکر است: در پایان این نشست مصوب شد تا تفاهم‌نامه همکاری فی‌ما بین سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران و اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه، ترویج و تعمیق فرهنگ قرآنی منعقد گردد.