نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه یزد خواستار ارتباط بیشتر حوزه علمیه و آموزش و پرورش شد

امام جمعه یزد خواستار ارتباط بیشتر حوزه علمیه و آموزش و پرورش شد


دیدار اعضای ستاد ملی و استانی همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان
استاندار یزد نیز در این دیدار اعلام کرد: از اجرای طرح امین در مدارس استان یزد حمایت می‌کنیم، زیرا اجرای این طرح، اطمینان‌بخشی نسبت به تربیت دینی بهتر نسل آینده ایجاد می‌کند.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای ستاد ملی و استانی همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه با ابراز خرسندی از مشارکت و هماهنگی و همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: این اتفاق خوب، موضوع بسیار مهمی است که باید از مدت‌ها قبل اتفاق می‌افتاد، زیرا دشمنان از مدت‌ها پیش انواع هجمه‌های خود را در بین اقشار مختلف به ویژه دانش‌آموزان آغاز کرده‌اند.هزینه برای تقویت تربیت دینی سرمایه‌گذاری است

وی هزینه برای تقویت تربیت دینی را بهترین موارد سرمایه گذاری خواند و افزود: لازم است در مقابل همه توطئه‌هایی که دشمن می‌کند و تبلیغات عجیبی که در رسانه‌های وابسته به خود برای عقب نگاه داشتن کشور در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، دینی و اعتقادی انجام می‌دهد، سرمایه گذاری انجام شود.

امام جمعه یزد تأکید کرد:اگر به سرمایه گذاری در این زمینه اهمیت داده شود و یک دهم هزینه‌هایی که در دانشگاه‌ها و مدارس و ... می‌شود را به تربیت دینی و خدایی اختصاص دهند، سعادت انسان رقم می‌خورد.

ناصری ادامه داد: در شرایطی که صهیونیست‌ها و ملحدان دنیا هم و غمشان این است که انسان را از تعالی و خوی انسانی خود دور کنند و وحشی‌گری را در دنیا رقم می‌زنند، اهتمام ما باید زنده کردن فطرت خدایی در میان انسان‌ها به ویژه کودکان باشد.

وی خواستار تقویت ارتباط میان آموزش و پرورش و حوزه شد و گفت: حوزه‌ها به دانشگاه فرهنگیان محتوا و برنامه بدهند و تلاش کنند معلمانی در این دانشگاه تربیت شوند که دغدغه رشد دین در کنار علم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: متاسفانه در مسائل بودجه‌ای در کشور ما هر کجا بودجه کم می‌آید، اول به سراغ بودجه‌های فرهنگی می‌روند و آن را کاهش می‌دهند در حالی که کار برای فرهنگ و دین مردم لازم و ضروری است و متاسفانه دولت‌های ما برعکس عمل می‌کنند.

ناصری توقف طرح امین به بهانه وجود اشکال را غیرقابل قبول دانست و گفت:از مسئولان نیز انتظار داریم برای تامین بودجه این طرح فکر اساسی کنند، زیرا هم به تربیت دینی در مدارس کمک می‌کند و هم به سالم زیستن و بهتر درس خواندن کمک می کند.

امام جمعه یزد ادامه داد: ما نیز برای حمایت از این طرح دریغ نمی‌کنیم، اما امیدواریم استانداران نیز برای این مهم برنامه داشته باشد و تلاش شود تا این طرح با کمک مبلغان تربیت شده در مدارس سراسر استان اجرا شود.

وی تأکید کرد: وقتی پای دین و فرهنگ وسط می‌آید برخی بودجه‌ها هنگفت به نظر می‌آید در حالی که هزینه اجرای یک طرح در یک ماه گاه با حقوق یک ماه مدیر دولتی برابری می‌کند ضمن اینکه همین هزینه‌ها برای اجرای برخی جشنواره‌ها به راحتی اختصاص داده می‌شود.

استاندار یزد هم اظهار داشت: از اجرای طرح امین در مدارس استان یزد حمایت می‌کنیم، زیرا اجرای این طرح، اطمینان‌بخشی نسبت به تربیت دینی بهتر نسل آینده ایجاد می‌کند.

محمدعلی طالبی افزود: همکاری خوبی بین حوزه و مدرسه شکل گرفته و از حضور و دغدغه آیت الله اعرافی در اجرای طرح‌های فرهنگی می‌توان به مفید بودن طرح مدارس امین واقف شد ضمن اینکه نیرو‌های خوش فکری در این طرح فعال شده اند و می‌توان اطمینان بیشتری به تربیت دینی بهتر نسل آینده پیدا کرد.

وی عنوان کرد: وظیفه خود می‌دانیم از منابع استانی به اجرای کامل این طرح کمک کنیم و گرچه منابع کم و درخواست‌ها بسیار است، اما به نظر می‌رسد آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت و دارای اولویت است.