مناسبت ها:

  • هفته بهداشت روان گرامی باد.

  • تعلیم و تعلم عبادت است. امام خمینی(ره)

خبرهای اداره قرآن، عترت و نماز
خبرهای اداره قرآن، عترت و نماز

حداقل کردن حداکثر
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از شهرستان بهاباد
معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در راس هیاتی از روسا و کارشناسان این حوزه از فعالیتها و اقدامات آموزش و پرورش در شهرستان بهاباد بازدید به عمل آورد.
حضور تیم کامست معاونت پرورشی در مسابقات جام فجر
اعضای این تیم ورزشی را آقای سعید غفاریان از اداره قرآن و عترت، آقایان مهدی رضائیان و محمدصادق خدایی از اداره مشاوره، آقایان عارف غفاریان و سجاد دهقانی از اداره امور تربیتی و آقایان محمدحسین شمس الدینی و محمدهادی عبدی نسب از اداره فرهنگی هنری اردویی...
با حضور دانش اموزان نواحی یک و دو یزد و برای سومین سال متوالی:
جشنواره مهدوی بیعت در غربت برگزار شد
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از پایان جشنواره «بیعت در غربت» با تجليل از برترين‌ها در یزد خبر داد.
کارگروه مسابقات فرهنگی - هنری و قرآن و عترت برگزارشد.
در این جلسه مدیرکل ، معاون توسعه منابع و پشتیبانی , معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان یزد در سامانه طرح حفظ جزء سی ام قرآن ثبت نام کردند.
اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی با هدف تبیین آموزه های مهدوی در شکل گیری نهضت اسلامی و تاثیر متقابل ارزشهای انقلاب اسلامی در توسعه فرهنگ مهدویت برگزار می شود.
با حضور معاون پرورشی استان و معاون پژوهشی ستاد همکاریهای حوزه و وزارت...
اختتامیه دوره توانمندسازی طلاب وظیفه یزد و کرمان
مراسم اختتامیه دوره توانمندسازی طلاب وظیفه با حضور جناب آقای سرداری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و جناب آقای رحیمی معاون پژوهشی ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و آقای غفاریان رییس اداره قرآن، عترت و نماز برگزار شد.
نشست هم اندیشی طرح نهضت ملی حفظ جزء سی قرآن کریم
نشست هم اندیشی طرح نهضت ملی حفظ جزء سی قرآن کریم با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و مدیر کل صدا و سیمای استان یزد در پژوهشکده تعلیم و تریت برگزارشد.
مدارس معارف استان یزد رتبه اول در کشور هستند
" علیرضا رحیمی" معاون پژوهش کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در دیدار با مدیرکل و مسئولان معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد گفت: مدارس علوم و معارف استان یزد رتبه اول را در بین مدارس علوم و معارف کشور دارند.
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از مهریز
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در راس هیاتی از حوزه پرورشی از شهرستان مهریز بازدید کرد.
دیدار صمیمانه حضرت آیت الله ناصری و دانش اموزان دبیرستان ملک ثابت
آیت الله ناصری در دیدار صمیمی با دانش آموزان دبیرستان نمونه ملک ثابت با بیان این که آموزش باید از سطحی نگری بیرون بیاید و عمیق و همراه با تفکر و تعقل باشد گفت : سطحی نگری باعث عدم تربیت افراد کارآفرین و خلاق و در نتیجه تداوم بیکاری در جامعه می شود.
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد:
اختتامیه کنگره سراسری قرآن کریم قطب یک کشوری مدارس سمپاد
عباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش استان، در آیین اختتامیه کنگره سراسری قرآن کریم قطب یک کشور مدارس سمپاد  ضمن تشکر از دست اندرکاران و عوامل برگزاری  این کنگره قرآنی بیان داشت: انس با قرآن از ارزشمند ترین لذتهای زندگی و باعث سعادت...
ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان تشکیل شد.
نشست ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان یزد با حضور اعضای ستاد در سالن شهید ساداتی اداره کل آموزش و پروش تشکیل شد.
با حضور معاونت، روسا و مسئولان:
همایش کارشناسان معاونت پرورشی فرهنگی استان برگزار شد.
در این همایش که با حضور جناب آقای سرداری معاون پرورشی و فرهنگی استان و جناب آقای صفری مدیر آموزش و پرورش منطقه زارچ آغاز شد برنامه های پیش روی حوزه پرورشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
تقدیر از یک مدیر یزدی در اجلاس سراسری نماز
در جریان برگزاری بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که در سمنان برگزار شد، از یک مدیر دبیرستان یزد به عنوان مدیر موفق در زمینه ترویج نماز تجلیل شد.
با هدف ارزیابی فعالیتها و هم افزایی برنامه ها صورت گرفت:
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از شهرستان اشکذر
درا ین بازدید یک روزه گروه معاونت پرورشی ضمن حضور در برخی مدارس شهرستان و دیدار با فرهنگیان و دانش آموزان در جلسه ای با حضور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اشکذر و معاونان وی مسائل و مشکلات پیش رو را مورد ارزیابی قرار دادند.
آغاز ثبت نام مسابقه بزرگ کتابخوانی " عطر انتظار " ویژه فرهنگیان و دانش آموزان استان یزد
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد از آغاز ثبت نام مسابقه بزرگ کتابخوانی "عطر انتظار" ویژه فرهنگیان و دانش آموزان استان یزد خبرداد.
برگزاری همایش رابطین مهدویت با حضور استاد قرائتی
همایش بزرگ رابطین طرح تربیت مهدوی با حضور مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) کشور " حجه الاسلام و المسلمین قرائتی " یکشنبه 20 آبان در سالن تربیت معلم شهید پاکنژاد یزد برگزار شد.
توسط مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دینی منتشر شد:
"بشری"؛ اپلیکشین ویژه فرهنگیان برای پاسخگویی به شبهات دینی دانش آموزان
پاسخ گویی در این اپلیکیشن در شش زیرگروه قرآن، حدیث، اعتقادات، اخلاق، مشاوره و تاریخ توسط کارشناسان فرهیخته به صورت مستند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
در قالب طرح مصباح الهدی با عنوان آفتاب کرامت در سراسر استان برگزار می...
آشنایی دانش آموزان استان با زندگی امام حسن مجتبی(ع)
دانش آموزان استان یزد امسال در قالب طرح مصباح الهدی با عنوان "آفتاب کرامت" با زندگی و شخصیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) آشنا خواهند شد.
با حضور مدیرکل و معاونان پرورشی و متوسطه:
شورای توسعه فعالیتهای قرآنی استان یزد تشکیل جلسه داد
نشست شورای توسعه فعالیت های قرآنی استان یزد ویژه نهضت ملی حفظ جزء سی، با حضور مدیرکل و معاونان در سالن شهید ساداتی اداره کل آموزش و پرورش یزد برگزار شد.