مناسبت ها:

  • هفته بهداشت روان گرامی باد.

  • تعلیم و تعلم عبادت است. امام خمینی(ره)

خبرهای اداره قرآن، عترت و نماز
خبرهای اداره قرآن، عترت و نماز

حداقل کردن حداکثر
مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
در عرصه قرآن نیازمند فعالیتهای ترویجی هستیم
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در مدارس تاکید کرد و افزود: اجرای طرح ملی حفظ جزء سی در مدارس در راستای این بیانات اجرا می شود.
رییس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد خبر داد:
سی و هفتمین دوره ی مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز برگزار می‌شود
سعید غفاریان تصریح کرد : در این دوره از مسابقات دانش آموزان برگزیده سراسر استان یزد در رشته های قرائت قرآن کریم، حفظ قرآن کریم، تفسیرقرآن کریم، نهج البلاغه، احکام، اذان، انشای نما، مداحی و صحیفه سجادیه به رقابت می پردازند.
دکتر کفاش در گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی استان یزد:
در دنیای امروز بیش از هرچیز مقام معلم و مربی پاس داشته می شود
دکتر کفاش ضمن ارائه گزارشی از برنامه خود در شهرهای یزد و اردکان و جلسات برگزار شده اضافه کرد: در این سالها بهترین و نجیب ترین همکاران و دوستان ما یزدی بودند و هستند ما به یزد و یزدیها افتخار می کنیم.
با حضور حدود 200 نفر از بازنشستگان بخشهای مختلف حوزه معاونت پرورشی:
گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی برگزار شد
به مناسبت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی با حضور 200 نفر از بازنشستگان بخشهای مختلف حوزه معاونت پرورشی از سراسر استان در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش سه استراتژی اصلی حوزه...
آموزه های قرآنی، مهارتهای زندگی و نشاط
وی توسعه فعالیت‌های قرآنی و توجه به آموزه‌های قرآنی، آموزش مهارت‌های زندگی و ایجاد شادابی، نشاط و امید در بین دانش‌آموزان را سه استراتژی اصلی در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی دانست.
با حضور باشکوه همکاران و مسئولان استانی و کشوری:
همایش بزرگ معاونان و مربیان پرورشی و مشاوران مدارس 97 برگزار شد
به مناسبت آغاز هفته گرامیداشت تربیت اسلامی و امور تربیتی همایش بزرگ معاونان و مربیان پرورشی و مشاوران مدارس با حضور باشکوه همکاران و مسئولان استانی و کشوری در تالار معلم تربیت معلم شهیدان پاک نژاد یزد برگزار شد.
در آستانه هفته تربیت با حضور خبرنگاران رسانه ها مختلف برگزار شد:
نشست خبری معاون پرورشی و فرهنگی استان یزد
‌سرداری گفت : تقویت مباحث اعتقادی و نهادینه کردن نگاه اجتماعی و سیاسی در دانش‌آموزان از جمله اولویت‌های اجرایی آموزش و پرورش است.
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از شهرستان بهاباد
معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در راس هیاتی از روسا و کارشناسان این حوزه از فعالیتها و اقدامات آموزش و پرورش در شهرستان بهاباد بازدید به عمل آورد.
حضور تیم کامست معاونت پرورشی در مسابقات جام فجر
اعضای این تیم ورزشی را آقای سعید غفاریان از اداره قرآن و عترت، آقایان مهدی رضائیان و محمدصادق خدایی از اداره مشاوره، آقایان عارف غفاریان و سجاد دهقانی از اداره امور تربیتی و آقایان محمدحسین شمس الدینی و محمدهادی عبدی نسب از اداره فرهنگی هنری اردویی...
با حضور دانش اموزان نواحی یک و دو یزد و برای سومین سال متوالی:
جشنواره مهدوی بیعت در غربت برگزار شد
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از پایان جشنواره «بیعت در غربت» با تجليل از برترين‌ها در یزد خبر داد.
کارگروه مسابقات فرهنگی - هنری و قرآن و عترت برگزارشد.
در این جلسه مدیرکل ، معاون توسعه منابع و پشتیبانی , معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان یزد در سامانه طرح حفظ جزء سی ام قرآن ثبت نام کردند.
اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی با هدف تبیین آموزه های مهدوی در شکل گیری نهضت اسلامی و تاثیر متقابل ارزشهای انقلاب اسلامی در توسعه فرهنگ مهدویت برگزار می شود.
با حضور معاون پرورشی استان و معاون پژوهشی ستاد همکاریهای حوزه و وزارت...
اختتامیه دوره توانمندسازی طلاب وظیفه یزد و کرمان
مراسم اختتامیه دوره توانمندسازی طلاب وظیفه با حضور جناب آقای سرداری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و جناب آقای رحیمی معاون پژوهشی ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و آقای غفاریان رییس اداره قرآن، عترت و نماز برگزار شد.
نشست هم اندیشی طرح نهضت ملی حفظ جزء سی قرآن کریم
نشست هم اندیشی طرح نهضت ملی حفظ جزء سی قرآن کریم با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و مدیر کل صدا و سیمای استان یزد در پژوهشکده تعلیم و تریت برگزارشد.
مدارس معارف استان یزد رتبه اول در کشور هستند
" علیرضا رحیمی" معاون پژوهش کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در دیدار با مدیرکل و مسئولان معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد گفت: مدارس علوم و معارف استان یزد رتبه اول را در بین مدارس علوم و معارف کشور دارند.
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از مهریز
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در راس هیاتی از حوزه پرورشی از شهرستان مهریز بازدید کرد.
دیدار صمیمانه حضرت آیت الله ناصری و دانش اموزان دبیرستان ملک ثابت
آیت الله ناصری در دیدار صمیمی با دانش آموزان دبیرستان نمونه ملک ثابت با بیان این که آموزش باید از سطحی نگری بیرون بیاید و عمیق و همراه با تفکر و تعقل باشد گفت : سطحی نگری باعث عدم تربیت افراد کارآفرین و خلاق و در نتیجه تداوم بیکاری در جامعه می شود.
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد:
اختتامیه کنگره سراسری قرآن کریم قطب یک کشوری مدارس سمپاد
عباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش استان، در آیین اختتامیه کنگره سراسری قرآن کریم قطب یک کشور مدارس سمپاد  ضمن تشکر از دست اندرکاران و عوامل برگزاری  این کنگره قرآنی بیان داشت: انس با قرآن از ارزشمند ترین لذتهای زندگی و باعث سعادت...
ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان تشکیل شد.
نشست ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان یزد با حضور اعضای ستاد در سالن شهید ساداتی اداره کل آموزش و پروش تشکیل شد.
با حضور معاونت، روسا و مسئولان:
همایش کارشناسان معاونت پرورشی فرهنگی استان برگزار شد.
در این همایش که با حضور جناب آقای سرداری معاون پرورشی و فرهنگی استان و جناب آقای صفری مدیر آموزش و پرورش منطقه زارچ آغاز شد برنامه های پیش روی حوزه پرورشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.