خبرهای اداره مشاوره تربیتی
خبرهای اداره مشاوره تربیتی

بازگشت به صفحه کامل
کمیته ی هدایت تحصیلی و پایگاه های انتخاب رشته کنکور تشکیل شد
سپس طی بحث و گفتگوهای انجام شده برگزاری جلسات توجیهی برای دانش آموزان کنکوری به نواحی یک و دو محول گردید.
پنجمین جلسه مشترک اداره مشاوره و دانشگاه یزد برگزار شد
در این جلسه دو ساعته خانم دکتر اسعدی، آقای دکتر برزگر بفرویی و خانم دکتر دهقانی از دانشگاه یزد و خانم رادپور، آقای رضائیان، آقای خدایی، آقای جانب اللهی، آقای طباطبایی، آقای خلیلی زارچی، خانم نظری فردویی، خانم آذری فرد، خانم حسینی و خانم پورمحمدعلی از...
کارگاه آموزشی "آسیبهای نوجوانی" ویژه مشاوران مدارس برگزار شد
در این کارگاه دو روزه که آقای نادری اجرای آن را بر عهده داشت حاضران با مفاهیم اساسی رفتارهای پرخطر در دوره نوجوانی و مسائلی مانند عشق، خشونت و خودکشی آشنا شدند.
جلسه مشترک روسای ادارات مشاوره و متوسطه برگزار شد
جلسه مشترک روسای ادارات مشاوره و آموزش متوسطه با حضور خانم رادپور رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی و آقای دهشیری رییس اداره آموزش متوسطه در محل اداره مشاوره برگزار شد.
تشریح سند تحول در چهارمین نشست مشترک اداره مشاوره و دانشگاه یزد
چهارمین نشست مشترک اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش با اعضای هیات علمی دانشگاه یزد با دستور تشریح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سالن کنفرانس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه یزد برگزار شد.
به منظور بررسی مسائل دانش آموزان ابتدایی:
سومین جلسه مشترک اداره مشاوره و دانشگاه یزد برگزار شد
آگاهی از ظرفیتهای متقابل آموزش و پرورش و دانشگاه، استفاده از همکاری تجربی و علمی طرفین، هم اندیشی درباره ویژگیهای اساسی دوره ابتدایی، ریشه یابی مسائل پیش روی دانش آموزان و خانواده ها و... از جمله مهمترین اهداف تشکیل و تداوم این جلسات مشترک است.
اولین جلسه هم اندیشی اداره مشاوره و سرگروههای ابتدایی
در این جلسه که با حضور حمیده رادپور ریاست اداره مشاوره، حمیدرضا ابراهیمی ریاست اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی، کارشناسان دو حوزه و سرگروههای پایه های مختلف آموزش ابتدایی برگزار شد، طرحهای مختلف دوره ابتدایی تشریح گردید.
افتتاح نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزی
لباس و سرویس خواب کودک، لباس زنانه، وسایل تزیینی، نقاشی رنگ و روغن، نقاشی روی کاشی، ظروف سفالی، عروسک، و... از جمله آثاری است که در این نمایشگاه عرضه شده است.
نمایشگاه دائمی معرفی مشاغل افتتاح می شود
نمایشگاه دائمی معرفی مشاغل به منظور معرفی و فروش دست ساخته های دانش آموزی افتتاح می شود. در جلسه هماهنگی برپایی این نمایشگاه دائمی که با حضور علی سرداری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل، حمیده رادپور رییس اداره مشاوره، محمد معینی معاون پرورشی...
گرامیداشت روز روانشناس و مشاور در اداره مشاوره
لازم به ذکر است که روز نهم اردیبهشت (29 آوریل) به عنوان روز جهانی روانشناس و مشاور نامگذاری شده و همه ساله به این مناسبت در تمام جهان برنامه هایی مرتبط با این مناسبت برگزار می شود.
برگزاری جلسه شورای مالی مرکز مشاوره امام حسین(ع)
در این جلسه صورتجلسه مالی و تعرفه خدمات مختلف مرکز مشاوره امام حسین(ع) در سال 1398 مورد بررسی، بحث و تصویب قرار گرفت.
بازدید کارشناسان اداره مشاوره از مرکز بیماریهای رفتاری
در این بازدید فعالیت بخشهای مختلف این مرکز توسط مسئولان مربوطه تشریح شد و زمینه های همکاری متقابل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
حضور حوزه معاونت پرورشی در منطقه مروست
در جریان این سفر یک روزه، تیم معاونت پرورشی برای ارزیابی فعالیتهای انجام شده در حوزه پرورشی منطقه مروست در مدارس دوره های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم دختران و پسران حضور یافته و از نزدیک با دانش اموزان و فرهنگیان گفتگو کرده و از کم و کیف...
هم اندیشی ریاست اداره مشاوره و ریاست اداره آموزش و پرورش خاتم
حمیده رادپور ریاست اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی و محمدحسین شکیبا مدیریت اداره آموزش و پرورش شهرستان خاتم، طی جلسه ای در رابطه با مسائل مهم مشاوره ای و تربیتی شهرستان خاتم گفتگو و تبادل نظر کردند.
بازدید حوزه معاونت پرورشی از فعالیتهای شهرستان تفت
گروهی از روسا و کارشناسان معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در هیاتی به سرپرستی آقای سرداری معاون پرورشی از شهرستان تفت و برنامه های مرتبط مدارس این شهرستان بازدید کردند.
جلسه هم اندیشی در هسته مشاوره تفت برگزار شد
شهرستان تفت در 20 کیلومتری مرکز استان یزد قرار گرفته و دارای حدود 5000 دانش آموز و 8 همکار مشاور است.
جلسه کارگروه هدایت تحصیلی و معرفی مشاغل برگزار شد
با توجه به اهمیت مسئله و نیاز به هماهنگی در سایر سطوح مقرر شد که در جلسه ای دیگر این مطالب با حضور معاونت محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل و نمایندگانی از معاونت آموزش متوسطه، مطرح شده و برنامه ها با همکاری هر دو معاونت پیگیری و اجرا شود.
جلسه آغازین هماهنگی سال 98 اداره مشاوره
در این جلسه حمیده رادپور ریاست اداره مشاوره ضمن گرامیداشت آغاز سال نو شمسی و عرض خسته نباشید به همکاران ابراز امیدواری کرد که سال جدید با حرکتهای ابتکاری و خلاقانه آغاز شده و با همراهی تمامی همکاران و مشاوران مراکز مشاوره و مدارس شاهد اقدامات مناسبی...
جلسه هماهنگی طرح توانمندسازی روانی-اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد استان یزد
در این جلسه حاضران ضمن بحث و بررسی پیرامون مفاد طرح توانمندسازی روانی-اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد استان یزد به بیان نظرات پیشنهادی و اصلاحی خود پرداختند.
دکتر کفاش در گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی استان یزد:
در دنیای امروز بیش از هرچیز مقام معلم و مربی پاس داشته می شود
دکتر کفاش ضمن ارائه گزارشی از برنامه خود در شهرهای یزد و اردکان و جلسات برگزار شده اضافه کرد: در این سالها بهترین و نجیب ترین همکاران و دوستان ما یزدی بودند و هستند ما به یزد و یزدیها افتخار می کنیم.