مناسبت ها:

  • هفته بهداشت روان گرامی باد.

  • تعلیم و تعلم عبادت است. امام خمینی(ره)

خبرهای اداره مشاوره تربیتی
خبرهای اداره مشاوره تربیتی

حداقل کردن حداکثر
جلسه هماهنگی طرح توانمندسازی روانی-اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد استان یزد
در این جلسه حاضران ضمن بحث و بررسی پیرامون مفاد طرح توانمندسازی روانی-اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد استان یزد به بیان نظرات پیشنهادی و اصلاحی خود پرداختند.
دکتر کفاش ضمن ارائه گزارشی از برنامه خود در شهرهای یزد و اردکان و جلسات برگزار شده اضافه کرد: در این سالها بهترین و نجیب ترین همکاران و دوستان ما یزدی بودند و هستند ما به یزد و یزدیها افتخار می کنیم.
12-4.jpg
دکتر کفاش ضمن ارائه گزارشی از برنامه خود در شهرهای یزد و اردکان و جلسات برگزار شده اضافه کرد: در این سالها بهترین و نجیب ترین همکاران و دوستان ما یزدی بودند و هستند ما به یزد و یزدیها افتخار می کنیم.
دکتر کفاش در گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی استان یزد:
در دنیای امروز بیش از هرچیز مقام معلم و مربی پاس داشته می شود
دکتر کفاش ضمن ارائه گزارشی از برنامه خود در شهرهای یزد و اردکان و جلسات برگزار شده اضافه کرد: در این سالها بهترین و نجیب ترین همکاران و دوستان ما یزدی بودند و هستند ما به یزد و یزدیها افتخار می کنیم.
با حضور حدود 200 نفر از بازنشستگان بخشهای مختلف حوزه معاونت پرورشی:
گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی برگزار شد
به مناسبت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی گردهمایی پیشکسوتان امور تربیتی با حضور 200 نفر از بازنشستگان بخشهای مختلف حوزه معاونت پرورشی از سراسر استان در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش سه استراتژی اصلی حوزه...
آموزه های قرآنی، مهارتهای زندگی و نشاط
وی توسعه فعالیت‌های قرآنی و توجه به آموزه‌های قرآنی، آموزش مهارت‌های زندگی و ایجاد شادابی، نشاط و امید در بین دانش‌آموزان را سه استراتژی اصلی در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی دانست.
با حضور باشکوه همکاران و مسئولان استانی و کشوری:
همایش بزرگ معاونان و مربیان پرورشی و مشاوران مدارس 97 برگزار شد
به مناسبت آغاز هفته گرامیداشت تربیت اسلامی و امور تربیتی همایش بزرگ معاونان و مربیان پرورشی و مشاوران مدارس با حضور باشکوه همکاران و مسئولان استانی و کشوری در تالار معلم تربیت معلم شهیدان پاک نژاد یزد برگزار شد.
در آستانه هفته تربیت با حضور خبرنگاران رسانه ها مختلف برگزار شد:
نشست خبری معاون پرورشی و فرهنگی استان یزد
‌سرداری گفت : تقویت مباحث اعتقادی و نهادینه کردن نگاه اجتماعی و سیاسی در دانش‌آموزان از جمله اولویت‌های اجرایی آموزش و پرورش است.
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از شهرستان بهاباد
معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در راس هیاتی از روسا و کارشناسان این حوزه از فعالیتها و اقدامات آموزش و پرورش در شهرستان بهاباد بازدید به عمل آورد.
به میزبانی اداره مشاوره برگزار شد:
صبحانه کاری معاونت پرورشی و فرهنگی
اولین صبحانه کاری معاونت پرورشی و فرهنگی با هدف تعامل بیشتر و ایجاد همدلی درون سازمانی به میزبانی اداره مشاوره و با حضور همکاران این حوزه برگزار شد.
حضور تیم کامست معاونت پرورشی در مسابقات جام فجر
اعضای این تیم ورزشی را آقای سعید غفاریان از اداره قرآن و عترت، آقایان مهدی رضائیان و محمدصادق خدایی از اداره مشاوره، آقایان عارف غفاریان و سجاد دهقانی از اداره امور تربیتی و آقایان محمدحسین شمس الدینی و محمدهادی عبدی نسب از اداره فرهنگی هنری اردویی...
به میزبانی پردیس آزادی دانشگاه یزد:
دومین جلسه کانون تفکر واحد مشاوره و دانشگاه یزد برگزار شد
در این جلسه که با حضور خانم دکتر اسعدی عضو هیات علمی دانشگاه یزد، آقای حقیر رییس اداره ابتدایی دوره اول آموزش و پرورش استان، خانم رادپور رییس اداره مشاوره استان و جمعی از کارشناسان مشاوره آموزش و پرورش تشکیل شد چالشها، آسیبها و زمینه های بروز آسیب...
معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تشریح کرد:
مشاوره، شغلی شیرین ولی سخت است
باید بیشترین تاکید و تمرکز را بر پیشگیری گذاشت و کار درمانی را به عنوان آخرین مرحله در نظر گرفت. اگر مراکز مشاوره ما نقش آموزشی خود را از دست بدهند به بیمارستان تبدیل خواهند شد.
نشست کارشناسان و سرگروه های مشاوره استان برگزار شد
نشست کارشناسان و سرگروه های مشاوره مناطق، نواحی و شهرستانهای سراسر استان یزد با حضور معاونت محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش، ریاست اداره مشاوره و ریاست اداره آسیبهای اجتماعی در پژوهشکده تعلیم و تربیت تالار فرهنگیان یزد برگزار شد.
به منظور هم اندیشی بیشتر و ارائه راهکارهای موثر میان بخشی:
جلسه مشترک مشاوره و آموزش ابتدایی برگزار شد
به منظور هم اندیشی بیشتر و ارائه راهکارهای موثر میان بخشی جلسه مشترک اداره مشاوره با آموزش ابتدایی برگزار شد.
با حضور صاحب نظران مشاوره و استادان روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه...
کانون مشترک تفکر آموزش و پرورش و دانشگاه یزد در موضوعات مشاوره
جمعي از مسئولان، كارشناسان و صاحبنظران حوزه مشاوره آموزش و پرورش با اساتيد گروه علوم تربيتي دانشگاه يزد پيرامون اقدامات مشترك در حيطه دانش آموزي به بحث و تبادل نظر پرداختند.
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از مهریز
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در راس هیاتی از حوزه پرورشی از شهرستان مهریز بازدید کرد.
با حضور مهمانانی از 5 استان کشور برگزار شد:
نشست دو روزه قطب چهار کشوری مشاوره در یزد
نشست دو روزه روساي ادارات و مراكز مشاوره قطب چهار كشور با حضور معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش استان يزد و روساي ادارات و مراکز مشاوره استانهاي يزد، كرمان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان و خراسان جنوبي در مركز مشاوره و خدمات روانشناختي امام...
با حضور معاونت، روسا و مسئولان:
همایش کارشناسان معاونت پرورشی فرهنگی استان برگزار شد.
در این همایش که با حضور جناب آقای سرداری معاون پرورشی و فرهنگی استان و جناب آقای صفری مدیر آموزش و پرورش منطقه زارچ آغاز شد برنامه های پیش روی حوزه پرورشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
با هدف ارزیابی فعالیتها و هم افزایی برنامه ها صورت گرفت:
بازدید معاون، روسا و کارشناسان حوزه پرورشی استان از شهرستان اشکذر
درا ین بازدید یک روزه گروه معاونت پرورشی ضمن حضور در برخی مدارس شهرستان و دیدار با فرهنگیان و دانش آموزان در جلسه ای با حضور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اشکذر و معاونان وی مسائل و مشکلات پیش رو را مورد ارزیابی قرار دادند.
با حضور جمعی از مشاوران مدارس استان برگزار شد:
کارگاه آموزشی مهارتهای کنترل خشم در نوجوانان
کارگاه آموزشی یک روزه مهارتهای کنترل خشم در نوجوانان به همت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و با مشارکت اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش و نیروی انتظامی با حضور دکتر شهرام محمدخانی دانشیار دانشگاه خوارزمی تهران در سالن کنفرانس "هتل...

خدمات الکترونیک صفحه نخست اداره امور تربیتی اداره فرهنگی، هنری اداره قرآن، عترت و نماز اداره مشاوره تربیتی سازمان دانش آموزی آرشیو خبرها بیشتر...