نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

110هزار دانش آموز یزدی در مسابقات قرآن عترت و نماز امسال نام نویسی کردند

غفاریان، رییس اداره قرآن،عترت و نماز خبر داد:
غفاریان برگزاری ۱۶۰ برنامه دعای ندبه در مدارس، برگزاری صبحگاه انتظار در روزهای دوشنبه در سطح مدارس استان، برگزاری مسابقات کتابخوانی و … را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که در راستای ترویج فرهنگ مهدویت اجرا شده است.

"سعید غفاریان " در نشست خبری هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی گفت : طرح نهضت ملی حفظ ۳۰ جز قرآن کریم در استان یزد مورد استقبال قرار گرفته به نحوی که سال گذشته ۶۰ هزار و امسال ۵۵ هزار دانش آموز در این طرح ثبت نام کردند.

وی همچنین از برگزاری ۲۵۰ محفل انس با قرآن کریم در یزد خبر داد و افزود: جشنواره قرآن و عترت و نماز نیز با هدف شناسایی نخبگان قرآنی در استان یزد برگزار شده که امسال ۱۱۰ هزار نفر در این جشنواره ثبت نام کردند.

غفاریان با اشاره به اینکه در استان یزد ۲۰ درالقرآن کریم در حال فعالیت هستند، یادآور شد: در سطح استان ۲۷ مدرسه قرآنی نیز فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی آموزش و پرورش استان یزد همچنین از اجرای طرح مصباح الهدی در یزد خبر داد و بیان کرد: این طرح هر سال با هدف آشنایی با سیره یکی از معصومین(ع)در سطح مدارس اجرا می‌شود که امسال با محوریت معرفی سیره امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

غفاریان با اشاره به برگزاری هزار و ۶۰۰ جلسه گفتمان دینی در مدارس استان به منظور پاسخ به شبهات دینی دانش آموزان اظهار داشت: برای ارتقا فرهنگ انتظار مهدویت نیز ویژه برنامه‌های متعددی از جمله جشنواره بیعت در غربت با شرکت ۳ هزار دانش آموز برگزار شد.

وی برگزاری ۱۶۰ دعای ندبه در مدارس، برگزاری صبحگاه انتظار در روزهای دوشنبه در سطح مدارس استان، برگزاری مسابقات کتابخوانی و … را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که در راستای ترویج فرهنگ مهدویت اجرا شده است.

غفاریان همچنین با اشاره به اجرای طرح پیوند منزل، مدرسه، مسجد عنوان کرد: سال گذشته ۱۰ هزار دانش آموز به همراه والدین خود در این طرح شرکت کردند.