نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

10هزار دانش آموز در دوره های مهارتهای دهگانه زندگی شرکت کردند

شایق رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اعلام کرد:
مشاوره تربیتی و تحصیلی در مقطع دبیرستان بسیار حائز اهمیت است زیرا در این سن دانش آموزان هم دوران بلوغ و مسائل و مشکلات آن را سپری می‌کنند و هم یکی از مهمترین انتخاب‌های خود یعنی انتخاب رشته تحصیلی را انجام می‌دهند.

" محمدعلی شایق" رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی در نشست خبری هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی اظهار داشت: بحث مشاوره تربیتی و تحصیلی در مقطع دبیرستان بسیار حائز اهمیت است زیرا در این سن دانش آموزان هم دوران بلوغ و مسائل و مشکلات آن را سپری می‌کنند و هم یکی از مهمترین انتخاب‌های خود یعنی انتخاب رشته تحصیلی را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: بر این اساس دوره‌های آموزشی برای ۱۶۰ مشاور برگزار شده و این مشاوران با دانش روز به دانش آموزان مشاوره تحصیلی و تربیتی می‌دهند.

شایق ادامه داد: در مدارس ابتدایی به جای مشاور، ۶۸۳ رابط مشاور فعالیت می‌کنند که یاریگران حوزه مشاوره هستند و کار شناسایی آسیب‌های دانش آموزان و ارجاع آنها به هسته‌ها و مراکز مشاوره در این مقطع را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: شش دوره تربیت مربی نیز در سال تحصیلی جاری برگزار شده و ۳ هزار و ۳۲۰ همکار تحت این آموزش‌ها قرار گرفته‌اند.

سرپرست اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان یزد همچنین از برگزاری آموزش مهارت‌های دهگانه خبر داد و بیان کرد: ۱۰ هزار دانش آموز در این دوره‌ها شرکت کردند.

شایق از فعالیت ۱۵ هسته و مرکز مشاوره خبر داد و اظهار داشت: ۵۰ هزار دانش آموز استان یزد در طرح غربالگری نماد (غربالگری آسیب‌های اجتماعی) مورد پایش قرار گرفتند.