نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش بزرگ رابطین مهدویت مدارس استان برگزارشد

مدیر عامل بنیاد مهدویت کشور : مهدویت تفکری وسیع و جهانی برای به ارمغان آوردن عدالت و امنیت در دنیا برای همگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، حجت الاسلام محمود متوسل در این همایش که با حضور 400 نفر از رابطین مهدویت مدارس استان یزد برگزار شد اظهار داشت: تفکر مهدویت به قدری وسیع و گسترده است که تنها شیعیان و مسلمانان را در بر نمی گیرد بلکه از جانب خداوند برای برقراری عدالت و امنیت برای همه جهانیان مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همچون انقلاب امام زمان(عج) است ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلابی تنها مختصص ملت ایران نیست بلکه زمینه ساز برای انقلاب حضرت مهدی (عج) است.

حجت الاسلام متوسل سه وظیفه معرفت، مودت و اطاعت را در خصوص شناخت امامت بیان کرد و افزود: معلمان و رابطین مهدویت در مدارس باید این سه وظیفه را به دانش آموزان تفهیم و منتقل نمایند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل نیز افزود: آموزش و پرورش استان اقداماتی از نظیر تاسیس صندوق نذر گل نرگس، تشکلهای مهدی یاور، مسابقه عطر انتظار و برپایی خیمه های انتظار در مدارس را در راستای اشنایی دانش آموزان با بحث مهدویت انجام داده است.

" علی سرداری " گفت : این برنامه ها به صورت مستمر و هفتگی و به صورت چرخشی در مدارس استان برگزار می شود و به سوالات و شبهات دانش آموزان توسط روحانیون و کارشناسان مهدویت  پاسخ داده می شود.

وی همچنین شناساندن مقام والای امامت و جایگاه ویژه مهدویت را به دانش آموزان ضروری دانست و افزود : در این راستا با همکاری بنیاد مهدویت استان جلسات و برنامه های ابتکاری و خلاقانه ای توسط شوراهای تربیت مهدویت  با ریاست مدیر مدارس برنامه ریزی و تدوین شده است.

اجرای سرود، دکلمه و پخش نماهنگ توسط دانش آموزان از دیگر برنامه های این همایش بود.