نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست ستاد اقامه نماز و کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش برگزار شد

با حضور مسئولان مرتبط در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد:
آیت الله ناصری به سند تحول بنیادین اشاره کرد و خواستار اجرای آن به صورت اصولی شد تا دانش آموزان با مبانی اعتقادی و حقیقت علم و وظیفه الهی اجتماعی خود آشنا شوند.

نشست ستاد اقامه نماز و کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با حضور مقامات مسئول به میزبانی حضرت آیت الله ناصری یزدی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یزد برگزار شد.

در این نشست حضرت آیت الله ناصری دراین جلسه گفت: علم و دین دو بال پرواز انسان است که برای بارور شدن آنها  نیاز به تلاش بیشتر داریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر نقش استکبار جهانی در ارائه الگوهای غلط آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: تربیت دانش آموزان  باید بر اساس پرورش اعتقادات مذهبی، روحیه دینی و خدایی در محیط آموزش و پرورش باشد و  معلمین ما به ویژه در دانشگاه فرهنگیان با مبانی دینی آشنا شوند و  اعتقاد  داشته باشند تا بتوانند بچه ها را درست تربیت کنند.
آیت الله ناصری  به سند تحول بنیادین اشاره کرد و خواستار اجرای آن به صورت اصولی شد تا دانش آموزان با مبانی اعتقادی و حقیقت علم و وظیفه الهی اجتماعی خود آشنا شوند.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: دیندار بودن با خشونت سازگاری ندارد بلکه اکثرا با نشاط و شادی است و این در روایات ائمه معصومین آمده است که هرکس ادخال سرور در دل مومن کند بهشت بر او واجب می شود.
در این جلسه همچنین مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد مهمترین رسالت آموزش و پرورش را تحقق سند تحول بنیادین بیان کرد و یکی از مهمترین رویکردهای این سند را رویکرد فرهنگی و تربیتی و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان دانست و گفت: مهمترین ساحت رویکرد فرهنگی و تربیتی ،تربیت اعتقادی ،دینی و عبادی است و  به عنوان زیربنای تربیت در ساحت های دیگر است.
" عباسعلی دانافر" افزود : مهمترین سرمایه ی هر جامعه دانش آموزان آن می باشند و باید بیشترین سرمایه گذاری را برای آنها داشته باشیم تا افرادی معتقد و متعهد در تراز جمهوری اسلامی تربیت شوند.
وی گفت : یکی از اقدامات خوبی که صورت گرفته ارتباط مؤثر و تعامل فی ما بین حوزه های علمیه با آموزش و پرورش است که منشأ خیر و برکات زیادی بوده و هرچه این ارتباط تنگاتنگ باشد نتایج بهتری خواهیم گرفت.
دانافر توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی، نظارت بر کمیته همکاری های شهرستانها و مناطق،ساماندهی طلاب وظیفه، برگزاری طرح های آموزشی و دوره های توانمند سازی ،برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، استقرار روحانیون در مدارس و...را  از طرح های در دست اقدام بیان کرد .
در ادامه جلسه سایر اعضاء پیرامون فعالیت های صورت گرفته نظرات خود را بیان نمودند.