نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین جلسه توانمند سازی اعضای تخصصی هسته های مشاوره استان برگزار شد

نخستین جلسه توانمند سازی اعضای تخصصی هسته های مشاوره استان با موضوع مداخله در بحران در مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی امام حسین (ع) تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش این جلسه با حضور مسئولین و اعضای تخصصی هسته های مشاوره مناطق 14 گانه استان یزد تشکیل و مباحث کارگاه در سه موضوع اصلی:  "علائم، نشانه ها و دلایل افسردگی" ، "اثرات خشونت، آزار و پرخاشگری بر خلق و خوی دانش آموزان" و "وظایف و اقدامات لازم درمانگران در مواجهه با بحران دانش آموزان" ارائه شد.

در پایان کارگاه نشستی با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، سرپرست اداره مشاوره تربیتی و رئیس مرکز امام حسین (ع) برگزار شد و مسئولان هسته های مشاوره به طرح مشکلات و کمبود های موجود پرداختند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت های هسته ها و مراکز مشاوره، مشاوران را بازوی پرتوان آموزش و پرورش در رفع مشکلات روحی، روانی و تحصیلی دانش آموزان برشمرد و تبدیل هسته ها به مراکز و رفع مشکلات احتمالی در برنامه های کاری حوزه پرورشی را خواستار شد.

"علی سرداری" تجزیه و تحلیل نتایج آزمون سلامت روان دانش آموزان را توسط مشاوران با اهمیت توصیف کرد و استفاده از نتایج این آزمون را در جهت پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی دانش آموزان ضروری دانست.

" ذبیح الله " کردآبادی سرپرست اداره مشاوره تربیتی اداره کل نیز در ارتباط با وظایف هسته ها و مراکز مشاوره، طرح ها و برنامه های سالانه اداره مشاوره در ارتباط با کار و ساماندهی مشاوران مدارس استان و مناسبت ها و همچنین در مورد اهمیت طرح همیار مشاور نکاتی را مطرح کرد.

" حمیده رادپور" رئیس مرکز مشاوره امام حسین (ع) در ادامه  برنامه ها و امکانات مرکز مشاوره امام حسین (ع) را برشمرد و تشکیل جلسات ماهیانه با اعضاء، تشکیل اتاق فکر، بازدید از مناطق و برگزاری جلسات توانمندسازی مشاوران به تفکیک هر منطقه و ناحیه با توجه به مسائل منطقه ای، برگزاری کارگاه های سالانه ویژه اعضاء و ساماندهی مراکز و هسته ها را به عنوان مهمترین برنامه های پیش روی این مرکز بیان کرد.