نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش در یزد


دکتر حمید رضا کفاش که صبح امروز درآیین افتتاح ساختمان خیرساز کانون فرهنگی و تربیتی حضرت سید الشهدای رضوانشهر در شهرستان اشکذر استان یزد سخن می گفت از کانون های فرهنگی و تربیتی به عنوان محل شناخت و پرورش استعدادهای برتر دانش اموزی یادکرد و افزود : تربیت جامع و پرورش انسان های چند ساحتی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است .

کفاش با برشمردن آثار تربیت تک بعدی و ذکر نمونه هایی از این تربیت گفت: مشکلات امروز دنیا زاییده تربیت تک بعدی است . ولی نگاه ما به قول شهیدمطهری تربیت انسان کامل است .

وی توصیه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به جوانان درخصوص تحصیل ، تهذیب و ورزش را یادآورشد و افزود : در تربیت دانش آموز نماز ،  دین و اخلاق همراه با علم و دانش مد نظراست و درکنار ادب به تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموز نیز باید توجه شود.

ایشان با مقایسه برنامه های آموزش رسمی و غیررسمی جامعه گفت : کانون ها به عنوان یکی از پایگاههای آموزش غیررسمی و داوطلبانه تاثیر بسیار مهمی در تربیت دانش آموزان دارند

این مسئول نشاط ، شادابی و فراهم آوردن محیطی جذاب تر از مدرسه را از ویژگی های کانون های فرهنگی و تربیتی یادکرد و گفت ما امروزه درکنار هرمدرسه به یک مرکز جذاب با نشاط و شاداب برای فعالیت های فرهنگی ، هنری و فوق برنامه نیازمندیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش کارآفرینی و مهارت آموزی را ازدیگر اولویت های کانون های فرهنگی و تربیتی دانست و گفت : کانونها با مهارت آموزی ،  زمینه کارآفرینی و درآمد زائی دانش آموزان را فراهم می کنند

کفاش مشارکت خیرین استان در ساخت فضاهای آموزشی را ستود و با تجلیل و قدرشناسی از اقدام خیر و ارزشمند آقای حسین خادمی افزود : استان یزد دراغلب زمینه هادرکشور پیشتاز است وامروز شاهد ورود خیرین استان در ساخت فضاهای پرورشی و فرهنگی هستیم .