نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مسابقات فرهنگی و هنری ویترین امور تربیتی است

انتظاری، رییس اداره فرهنگی هنری و اردویی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد:
امسال ۱۳ هزار و ۸۱۸ نفر روز دانش آموز به اردوگاه‌های استان اعزام شده‌اند و برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری برای آنها به اجرا درآمده است.

محمدحسین انتظاری در نشست خبری هفته تربیت اسلامی با بیان اینکه مسابقات فرهنگی و هنری ویترین امور تربیتی است، اظهار داشت: امور تربیتی با هدف رشد و شکوفایی دانش آموزان و ایجاد روحیه مشارکت و همکاری بین دانش آموزان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقات فرهنگی و هنری هر سال در چهار مرحله آموزشگاهی، شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود، افزود: سال گذشته در مرحله آموزشگاه ۱۲۰ هزار دانش آموز در ۷۲ رشته از جمله هنرهای تجسمی، هنرهای دستی، هنرهای آوایی و آهنگ‌های انقلابی، شعر، داستان، فیلم کوتاه و … شرکت کردند و با طی مراحل مختلف، ۱۰۸ دانش آموز از استان یزد در مرحله ملی این جشنواره‌ها برگزیده شدند.

انتظاری یادآور شد: مسابقات ملی پرسش مهر نیز در سطح استان همواره با استقبال معلمان و دانش آموزان برگزار می‌شود و امسال ۱۴ دانش آموز و معلم در این مسابقه حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

رئیس اداره امور فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل ۷ هزار و ۵۳۷ انجمن شورای دانش آموزی در مدارس استان خبر داد و اظهار داشت: در این انجمن‌ها ۹۵ هزار و ۳۳۱ دانش آموز این استان عضویت دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های اردویی و فعالیت ۱۸ اردوگاه دانش آموزی در استان یزد خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار و ۸۱۸ نفر روز دانش آموز به این اردوگاه‌ها اعزام شده‌اند و برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری برای آنها به اجرا درآمده است.

انتظاری همچنین از اعزام سالانه ۲۰۰ دانش آموز زیارت اولی از استان یزد به مشهد مقدس خبر داد و گفت: دانش آموزان مقطع دبیرستان که تاکنون به زیارت امام رضا (عمشرف نشده‌اند، به این اردو اعزام می‌شوند.