نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیران اردوگاهها از نیروهای اثرگذار درامر تعلیم وتربیت می باشند


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد "احمد شیرزاد " صبح امروز  در آیین نخستین دوره متمرکز آموزشی - مهارتی مدیران اردوگاههای دانش آموزی سراسر کشور در یزد افزود: عدالت و ارتقاء کیفیت آموزشی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و کلید این امر در دست معلمان ماندگار و پرتلاش است.

وی اظهار کرد: معلمان اثر گذار کسانی هستند که بتوانند شور و شوق در کلاسها و فضاهای اردوگاهی فراهم کنندو قطعا شما از جمله نیروهای اثر گذار درآموزش و پرورش هستید .

مدیر کل آموزش و پرورش یزد با بیان اینکه باید فضای رقابتی در بین دانش آموزان ایجاد کنیم گفت: فضای رقابتی موجب رشد دانش آموزان می شود و اردوگاهها می توانند این فضای مطلوب را به بهترین نحو دراختیار دانش آموزان قراردهند

شیرزاد افزود: باید باور کنیم که اثربخشی برنامه های غیررسمی مثل اردوهای تربیتی کمتر از فعالیت های رسمی نیست

این مسئول افزود : ویژگی های انضباط اجتماعی ، وجدان کاری ، ایثارگری و مدیریت جهادی با نگاه محبت آمیز مربیان ومدیران اردوگاهها به دانش آموز منتقل می شود.

وی اظهار کرد: بسیاری از مسائل دانش آموزان چون کم رویی، نبود اعتماد به نفس ، ترس و انزوا با ارائه برنامه های تربیتی دراردوگاهها مرتفع می شود و روحیه تعاون ، اعتماد به نفس ، کارو تلاش جمعی حاصل خواهد شد

شیرزاد با بیان اینکه رسالت اصلی آموزش و پرورش تربیت اجتماعی است گفت: بحث تربیت همان ادب است که باید تلاش کنیم دانش آموزان را زیبنده این واژه تربیت کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش یزد با بیان اینکه راز موفقیت در تصمیمات درست ،  تجربه است خاطر نشان کرد: باید در استفاده از نیروهای با تجربه سبقت گرفت.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مسائل آموزش و پرورش دارد گفت: امیدواریم با عنایت مجلس در برنامه ششم توسعه به مشکلات آموزش و پرورش به ویژه مسائل پرورشی و فضاهای اردوی هم توجه خاص شود.