نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فعالیت های فرهنگی و هنری در دولت تدبیر و امید، جهش چشمگیری داشته است


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "مهدی علی اکبر زاده " اظهار داشت: در این دولت با وجود همه مشکلاتی که وجود داشت فعالیت های یاد شده از لحاظ کمی و کیفی رشد داشت.

وی با بیان اینکه جهش بسیار بزرگی در آخرین سال دولت در زمینه فعالیتهای فرهنگی ، هنری و تربیتی دانش اموزان شاهد هستیم اظهار کرد: بسیاری از فعالیتها چون برگزاری دوره های آموزشی متمرکز و برپایی اردوهای شورای دانش اموزان که در گذشته از فراموش شده بودند احیا شد.

این مسئول همچنین از افزایش رشته های مختلف فرهنگی و هنری در دولت یازدهم خبر داد و اظهار کرد: در راستای مطالبات رئیس جمهوری در زمینه گفت و گوی ها و کرسی های آزاد اندیشی و برگزاری جلسات گفتمان ، دو رشته نقد ادبی و تقد هنری به رشته ها افزوده شد.

علی اکبرزاده با بیان اینکه جهش بسیار خوبی در دولت در زمینه اردوهای راهیان نور داشتیم گفت: سال گذشته دو برابر تعداد سال قبل و امسال هم 20 درصد نسبت به پارسال افزایش اعزام داشتیم.

وی افزود: در سه سال قبل، چهار هزار نفر زیارت اولی ها داشتیم که این رقم امسال به 17 هزار نفر رسیده ضمن آنکه شیراز و قم را هم برای زیارت اولی ها در نظر گرفته ایم.

علی اکبرزاده اظهار کرد: همچنین در دولت تدبیر و امید در زمینه اعزام دانش آموزان به عتبات عالیات رونق چشمگیری داشتیم و امسال هم در شهریورماه اعزام خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: روند صعودی که در فعالیتهای فرهنگی ، هنری و تربیتی دانش آموزان در چند سال گذشته آغاز کردیم در سالجاری به اوج خود رسیده است .

مدیر کل فرهنگی و هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش تعداد اردوگاهها دانش آموزی در کشور را 308 باب بیان کرد و افزود: در این اردوگاهها متناسب با نیاز دانش اموزان در هر منطقه برنامه ریزیهای لازم صورت گرفته است.

وی همچنین تعداد کانونهای فرهنگی و تربیتی دانش آموزان در کشور را یکهزار و 200 مورد اعلام کرد و گفت: در این کانونها مهارتهای هنری، فرهنگی، آموزشی و تربیتی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

علی اکبر زاده با بیان اینکه کانونهای فرهنگی و تربیتی و اردوگاهها مهمترین فضای تربیتی در جهت برآورد ساختن نیازهای درونی دانش آموزان هستند خاطر نشان کرد: تمام فعالیتها در این مراکز کیفی است.

وی افزود: ما نیاز به توسعه اردوگاهها داریم زیرا اگر فضای پرورشی، اردوگاهها و تربیتی گسترش یابند بسیاری از نیازهای دانش آموزان هم مرتفع می شود.

مدیر کل فرهنگی و هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برخی از مشکلات در فضاهای یاد شده خاطر نشان کرد: اکنون برخی اردوگاهها در کشور به طور کامل از تجهیزات مورد نیاز برخوردار نیستند باید این امکان فراهم شود که کانون ها و اردوگاهها به تجهیزات مورد نیاز روز مجهز شوند.

علی اکبر زاده افزود: با توجه اینکه امروز بسیاری از خانواده ها هسته ای شده اند و از آنجا که به علت مشغله فراوان جوامع امروزی ، امکان مراودات اجتماعی در فضای واقعی کمتر شده وظیفه ماست که با افزایش اردوگاهها ،دانش آموزان را وارد تربیت اجتماعی کنیم و مهارتهای اجتماعی یک زندگی سالم را به آنها یاد دهیم.

وی به طرح "مزرعه کوچک من "در اردوگاهها کشور اشاره کرد و گفت:در این طرح قطعه زمین کوچکی در فضایی مناسب در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود تا هر دانش آموز محصول مورد علاقه خود را در آن کشت کند.

علی اکبرزاده افزود: ما از شیوه های مختلف پرورشی برای دانش آموزان استفاده می کنیم تا انها در فعالیتهای اجتماعی آینده موفق باشند.

مدیر کل فرهنگی و هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تمام تلاش ما این است احکامی که در برنامه ششم توسعه برای اموزش و پرورش تصویب می شود در زمینه فعالیتهای پرورشی باشد که در این زمینه کارهای کارشناسی صورت گرفته است.