نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، امام جمعه یزد در این دیدار اظهار داشت : آموزش و پرورش زمینه ای فراهم کند تا دانش آموزان از همان کودکی با الفبای قرآن آشنا شوند و روح و جان کودک با قرآن انس بگیرد.

" آیت ا... ناصری " از برنامه های قرآنی، تربیتی و فرهنگی آموزش و پرورش قدردانی کرد و تاکید کرد: چتر برنامه های تربیتی و امور فوق برنامه آموزش و پرورش باید همه دانش آموزان را در برگیرد خصوصا دانش آموزانی که کمتردر برنامه های تربیتی  پیش قدم می شوند بیسشتر برای حضوردر اردو هها مشارکت داده شوند.

نماینده ولی فقیه دراستان یزد دانشگاه فرهنگیان را اصلی ترین پایگاه تربیت معلم دانست و افزود:مهم ترین دغدغه معلم باید تربیت دانش اموز باشد چون فطرت انسان فطرت خدایی است و انسان درصورتی به سعادت می رشد که دارای دین قوی باشد

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نیز در این دیدار با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) دررابطه با ضرورت آشنایی و انس هرچه بیشتر دانش آموزان با قرآن و اهل بیت اظهار داشت : در این راستا برای هر پایه تحصیلی کتابچه ای از آیات منتخب همراه با ترجمه تهیه شده و دانش آموزان حداقل در 12پایه تحصیلی با افزون بر 500 آیه منتخب و ترجمه آن آشنا شده و حفظ می کنند.

" حمید رضا کفاش "  از اعزام 16 هزار نفر دانش آموز در قالب کاروان های دانش آموزی به عتبات عالیات خبرداد و افزود : 17 هزار دانش آموزدختر که تاکنون به مشهد مقدس نرفته بودند نیزدر قالب طرح زیارت اولی ها با مشارکت خیرین به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی عنوان کرد : 650 نفر ازدانش آموزان سراسر کشور در سال گذشته  به اردوی راهیان نور  اعزام شدم و امسال هم از 10 مهر ماه با اعزام دانش آموزان شهرستان قم این اردوی آموزشی با هدف پیوند هرچه بیشتر دانش آموزان با حوزه دفاع مقدس و ایثار و شهادت برگزار می شود.