نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار جمعی از دانش آموزان بسیجی با امام جمعه یزد

نماینده ولی فقیه در استان یزد:مهمترین وظیفه دانش آموزان بسیجی، حفظ ایمان و جدیت درتحصیل علم است

آیت الله محمد رضا ناصری دراین دیدار مهمترین وظیفه دانش آموزان بسیجی را حفظ ایمان، جدیت درتحصیل علم برای فتح قله های علمی عنوان کرد و اظهار داشت: شماعزیزان باید با بالابردن علم و دانش خود،کشور را در برابر دشمن قوی ساخته و اجازه ندهید به بیگانگان وابسته شویم.

امام جمعه یزد با اشاره به فلسفه تشکیل بسیج از دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) گفت: یکی از اهداف امام (ره) از تشکیل بسیج استفاده بهتر از نیروها و استعدادها در رابطه با حفظ اسلام،انقلاب و ارزش های اسلامی بود.

آیت الله ناصری ظلم ستیزی،مقابله با استکبار جهانی و آزادی مسلمانان از چنگال ابرقدرت ها را از ویژگی های بارزبسیجیان برشمرد و اضافه کرد: امروز استکبار جهانی برای حفظ منافع خود از یک طرف انسانیت و شرافت بشری را نشانه گرفته واز سوی دیگر شعار دفاع از حقوق بشر را سر می دهد.

ایشان داعش را پدیده ای صهیونیستی برشمرد و ابراز داشت: در حقیقت اسرائیل را انگلیسی ها به وجود آوردند  و امروزه برای حفظ امنیت این رژیم نامشروع و سرگرم کردن کشورهای مسلمانان در این کشورها  جنگ و خونریزی به راه می اندازند.

وی مهمترین وظیفه دانش آموزان بسیجی را حفظ ایمان، جدیت درتحصیل علم برای فتح قله های علمی عنوان کرد و اظهار داشت: شماعزیزان باید با بالابردن علم و دانش خود،کشور را در برابر دشمن قوی ساخته و اجازه ندهید به بیگانگان وابسته شویم.

نماینده ولی فقیه دراستان یزد بالابردن آگاهی و هوشیاری در زمینه شناخت دشمن، حرکت در مسیر حاکمیت ارزش ها و برخورداری ازاخلاق حسنه  را از دیگر وظایف دانش آموزان بسیجی دانست و تاکید کرد: هر چه می توانید فوه تفکر خود را رشد دهید تا در تشخیص حق و باطل به اشتباه نیفتید و با اخلاق حسنه سعی در جذب دیگران داشته باشید.

ناصری با اشاره با این  جمله از امام راحل که «عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید» به دانش آموزان توصیه کرد برای حفظ ایمان همیشه خدارا ناظر اعمال خود بدانند.

درابتدای این نشست مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه الغدیر استان یزد گزارش کوتاهی از فعالیت های بسیج دانش آموزی را ارائه کرد و گفت: اکنون بیش از 2700دانش آموز در طرح آیات تمدن مشارکت د اشته و از آموزش های رایگان آن بهره مند هستند.

 

وی با اشاره به تصویب تشکیل این فشر از بسیج، در سال 1375 در مجلس شورای اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمدحسین فهمیده و شهدای دانش آموز گفت: هرساله  8 تا 13 آبان ماه به نام هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده که دراین هفته شعاری محوری مطرح می شود.

محمد اسلامی شعار امسال هفته بسیج دانش آموزی را «دانش آموز انقلابی،مدرسه انقلابی» عنوان کرد و اظهار داشت: فعالیت ها و برنامه ریزی های این سازمان در چهار حوزه،علمی-آموزشی،اردویی-تفریحی،فرهنگی-تربیتی و ورزشی-تربیتی اجرایی می شود.

اسلامی افزود: در حوزه علمی-آموزشی طرح آیات تمدن توانسته در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان تاثیرگذار بوده و اکنون بیش از 2700دانش آموز در این طرح مشارکت د اشته و از آموزش های رایگان آن بهره مند هستند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان یزد اعزام بیش از 11هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور در سال گذشته را یکی از مهمترین اقدامات سازمان متبوعش در حوزه اردویی- تفریحی برشمرد و گفت: استان یزد در این حوزه در کشور صاحب رتبه برتر شده است.

اسلامی برگزاری یادواره شهدای دانش آموزواجرای طرح فرمانده مدارس با مشارکت دانش آموزان را ازجمله اقدامات فرهنگی-تربیتی و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی را از جمله اقدامات ورزشی- تربیتی عنوان کرد.

گفتنی است دراین مراسم مدیرکل آموزش وپرورش  ، سردار فرماندهی سپاه الغدیر نیز حضور داشتند