نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشریح برنامه های قرآنی آموزش و پرورش در رمضان 1398

توسط رییس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد انجام شد:
غفاریان با اشاره به طرح حفظ جزء ۳۰ از شرکت بیش از ۶۱ هزار دانش آموز در این طرح خبر داد و افزود: علی رغم مشکلات و عدم همکاری نهادها و سازمان‌هایی که وظیفه همکاری در این طرح را داشتند ولی با ایثار مدیران، معلمان و فرهنگیان این طرح به خوبی مورد استقبال و اجرایی شد.

میزگرد «بررسی برنامه‌های قرآنی رمضان ۱۳۹۸» با حضور حجت‌الاسلام علی محمد رضایی، مسئول امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام گلوردی، مسئول مدرسه قرآنی مشکات زندان مرکزی یزد، محمدحسین کاظمی، مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه، سعید غفاریان، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان، حسین دشتی، مسئول امور قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در آستانه حلول ماه مبارک رمضان به میزبانی ایکنا یزد برگزار شد.

سعید غفاریان، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست با اشاره به اینکه برنامه‌هایی در مدارس استان اجرایی می‌شود اظهار کرد: کاروان شهید حاج حسن دانش با همکاری دارالقرآن ناحیه یک متشکل از مربیان و دانش‌آموزان قرآنی به اجرای برنامه جزءخوانی و جمع خوانی اسماءالحسنی در مدارس خواهند پرداخت.

وی محافل انس با قرآن با عنوان«انس و معرفت» با دعوت از قاریان نوجوان، اجرای گروه‌های تواشیح دانش آموزی، اجرای برنامه تدبر در آیات در مراسم صبحگاه دانش آموزی را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد.
غفاریان با اشاره به طرح حفظ جزء ۳۰ از شرکت بیش از ۶۱ هزار دانش آموز در این طرح خبر داد و افزود: علی رغم مشکلات و عدم همکاری نهادها و سازمان‌هایی که وظیفه همکاری در این طرح را داشتند ولی با ایثار مدیران، معلمان و فرهنگیان این طرح به خوبی مورد استقبال و اجرایی شد.

خادمان قرآن تجلیل می‌شوند


وی گفت: همزمان با شب میلاد باسعادت امام حسن(ع) مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به حافظان جزء ۳۰ انجام خواهد شد و همچنین در این مراسم از خادمان قرآن و مروجین درس‌هایی از قرآن و عوامل برگزاری جشنواره‌ها تجلیل به عمل می‌آید.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به افطاری دانش‌آموزی در تعدادی از مدارس با همکاری والدین دانش‌آموزان گفت: امسال احیای دانش آموزی نیمه شعبان را داشتیم که مورد استقبال دانش‌آموزان دختر و پسر قرار گرفت و در ماه رمضان نیز در شب‌های قدر احیای دانش آموزی در دو مکان ویژه دختران و پسران را خواهیم داشت.
غفاریان از حضور مبلغان و مبلغات با همکاری حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و اجرای نشست‌ها و گفتمان‌های دینی و بیان احکام و پرسش و پاسخ خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی برای حضور دانش‌آموزان و بازدید از نمایشگاه علوم قرآنی انجام می‌شود.

وی با اشاره به حضور پررنگ مبلغات حوزه علمیه خواهران در مدارس از اجرای بیش از ۲۰۰ گفتمان با حضور ۱۶۰ مبلغه در مدارس خبر داد و حضور روحانی مستقر در مدراس امین و سرباز طلبه را یادآور شد.

 

مناطق محروم نیازمند استادان قرآنی هستند 


غفاریان با اشاره به اینکه برنامه‌های قرآنی کمتر انعکاس داده می‌شود نقش خبرگزاری ایکنا را یادآور شد و گفت: برای مثال در طرح حفظ جزء ۳۰ اتفاقات خوبی را شاهد بودیم، ولی متأسفانه از طرف صداوسیما همکاری لازم انجام نشد.
غفاریان با اشاره به اینکه مناطق محروم به شدت نیازمند استادان قرآنی هستند از فراهم کردن امکاناتی نظیر اسکان و پذیرایی از سوی این اداره کل خبر داد و اظهار امیدواری کرد: در صورت تأمین حق‌الزحمه استادان شاهد اتفاقات خوبی در این مناطق باشیم.