نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جشن مقاومت درمدارس استان یزد


ه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد همزمان با اولین روز ازمهرماه 95 جشن مقاومت با هدف حفظ و انتقال ارزش ها و آرمانهای دفاع مقدس در مدارس منتخب استان یزد برگزارشد .

درمراسمی که به همین مناسبت با حضور مسئولان استانی در دبیرستان شاهد آقا برگزارشد دانش آموزان با برپائی نمایشگاهی از تصاویر و آثار به جا مانده از شهیدان والامقام ، ایجاد کلاس شهدا ، قرائت فرازهایی از وصیت نامه شهیدان ، یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند .

نماینده ولی فقیه وامام جمعه یزد دراین مراسم  با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید به بیان اهداف و فلسفه خلقت انسان اشاره کرد و گفت : نعمت هایی که خدا دراختیار انسان قرارداده ، سیرتکاملی انسان و نظم عالم هستی همه وهمه از هدفدار بودن زندگی بشری حکایت دارد و برآدمی است که با عقلی که خدا به او عطا کرده به تفکر و تعقل در مورد هدف زندگی بپردازد.

آیت الله محمد رضا ناصری خداجوئی ، کمال گرائی و الهی شدن را جزو ذات و فطرت انسانی  دانست که خدا درانسانها به ودیعت نهاده است و پدر ومادر ، معلمان و مربیان وظیفه دارند با تربیت صحیح زمینه ای فراهم کنند تا مسیر فرزندان ودانش آموزان برای رسیدن به کمال مطلق هموار گردد.

امام جمعه یزد دانش آموزان را امانت ها ی الهی دانست که دردست معلمان ومربیان به ودیعت گذاشته شده است و همه ما وظیفه داریم تا فرزندانمان را از گرفتاریهایی که دنیا برایشان ایجاد کرده است نجات دهیم .

نماینده مردم یزد واشکذر نیز دراین مراسم با ذکر خاطراتی از آغاز دفاع مقدس وتجلیل از فداکاری شهدا ، آزدگان ، جانبازان و تمامی ایثارگران دوران دفاع مقدس به دانش اموزان توصیه کرد با تعهد و تلاش خود را برای خدمت به نظام آماده نمایند.

مهندس موسوی بیوکی ضمیروجودی دانش آموزان را پاک و خالص دانست و خطاب به دانش آموزان دوره اول دبیرستان گفت : شما درآینده باید تصمیمات بزرگی بگیرید ، مسئولیت های خطیری را بپذیرید لذا از همین امروز با خدای خود عهد ببندید و موفقیت خود را ازخدابخواهید و برای رسیدن به آن تلاش نمایید که موفقیت ازآن شماست .

دراین مراسم مدیرکل آموزش وپرورش ، فرماندهی سپاه الغدیر ، جمعی از روحانیون ، فرهنگیان ، دانش آموزان و خانواده های آنان حضور داشتند.