نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برنامه های اداره قرآن در دهه فجر انقلاب اسلامی

پویش حفظ و ترجمه سوره مبارکه «فجر» برای دانش آموزان و سوره مبارکه «رحمان» برای فرهنگیان عزیز، افتتاح نمایشگاه تخصصی اصول دین در دارالقرآن مرکزی و همایش « انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور» با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع از جمله برنامه های این اداره در دهه فجر امسال می باشد.

"سعید غفاریان" با اعلام برنامه های اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در دهه مبارک فجر گفت : با توجه به اینکه در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و مقام معظم رهبری در سالگرد چهل سالگی انقلاب طی بیانیه ای فرمودند "ما گام دوم انقلاب را برداشته ایم " باید با جدیت  و تحرک بیشتر در عرصه های مختلف فعالیت ها را انجام دهیم .

وی تصریح کرد : یکی از رویکرد های ارزشمند در حوزه آموزش و پرورش توجه به ایام الله ها است و  ایام الله های مختلفی اعم از ملی و مذهبی در تاریخ پرشکوه اسلام و انقلاب داریم  که برخی از ایام الله ها رنگ و بوی ملی و مذهبی را توامان دارند؛ یکی از آنها دهه فجر انقلاب اسلامی  است که یک جشن ملی و مذهبی برای آحاد جامعه است؛ از سویی استقلال کشور رقم خورد و جمهوری اسلامی ایران برپا شد و از سوی دیگر جشن پیروزی خون بر شمشیر بود که تمام ارزش ها مسیر خود را در کشور شناخت.

رئیس اداره  قرآن، عترت و نماز گفت : امسال نیز مانند سال های گذشته  فعالیت های متنوعی را در عرصه قرآن، عترت و نماز پیش بینی کرده ایم و البته همواره گفته ایم که فعالیت های ما در آموزش و پرورش فعالیت های فرآیندی است یعنی فعالیتها از نقطه ای آغاز می شود تا به سرمنزل برسد بنابراین فعالیت های ما مقطعی و آنی نیست و یکی از آن فعالیت های ارزشمند برگزاری مسابقات قرآن است که بیش از 38 سال سابقه  و عقبه  ارزشمندی دارد و خدا را شاکریم که با جدیت این مسابقات دنبال می شود که به امید خداوند مرحله دوم این مسابقات در دهه فجر گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می شود و نفرات برتر به مرحله استانی راه پیدا خواهند کرد .

غفاریان خاطر نشان کرد : امسال دهه فجر رنگ و بوی شهادت، جهاد و ارزش های شهید را به همراه دارد و تقارن آن با چهلم شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی همراه است و به همین منظور یکی از برنامه های ویژه ما در دهه فجر برگزاری محافل انس با قرآن است از این جهت محافل انس با قرآن در بیش از 500 مدرسه به تناسب توان عزیزان در مدارس برگزار می شود.

وی افزود : در عین حال ما 20 دارالقرآن در سطح استان داریم که یکی از فعالیت های ارزشی آن ها برگزاری محافل انس با قرآن در مدارس و مساجد است.

غفاریان ادامه داد: در کنار مراسم های قرآنی در مدارس برگزاری نشست های پرسمان دینی و مذهبی و گفت و گو در مورد مسائل مختلف دینی و انقلاب اسلامی را در مدارس همزمان با دهه فجر خواهیم داشت و ازجمله فعالیت های دیگر بحث فعالیت های نمایشگاهی است که نمایشگاه های مختلف با رویکرد قرآنی در مدارس برپا خواهد شد که در آن اقلام و بسته های قرآنی عرضه می گردد.

وی ادامه داد: یکی از مهترین اولویت های ما حفظ جز 30 قرآن کریم است که جلسات تجلیل از حافظان در ایام الله دهه فجر به صورت ویژه انجام می شود و مرحله دوم این نهضت ملی صورت می پذیرد.

پویش حفظ و ترجمه سوره مبارکه «فجر» برای دانش آموزان و سوره مبارکه «رحمان» برای فرهنگیان عزیز، افتتاح نمایشگاه تخصصی اصول دین در دارالقرآن مرکزی و همایش « انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور» با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع از جمله برنامه های دیگر این اداره در دهه فجر امسال می باشد.