نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز اولین دوره متمرکز آموزشی ، مهارتی مدیرآن اردوگاههای دانش آموزی کشور دریزد

مدیرکل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی: باور کنیم اثر بخشی برنامه های غیررسمی مثل فعالیت های اردوئی کمتر از فعالیت های رسمی نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد آیین آغازین اولین دوره متمرکز آموزشی ، مهارتی مدیران اردوگاههای دانش آموزی کشور با حضور مدیرکل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی  وزارت آموزش وپرورش ، مدیرکل و مسئولان  آموزش و پرورش استان در مرکز فرهنگی وهنری دانش آموز یزد برگزارشد.

"مهدی علی اکبر زاده " با بیان اینکه یکی از مهمترین و موثرترین فضای پرورشی و آموزشی در نظام تعلیم و تربیت فضاهای اردوگاهی است افزود: اردوگاها کمتر از یک کلاس درس نیستند زیرا برخی از ویژگی های آنها منحصر به فرد هستند.

وی تصریح کرد: در دنیا امروزی دانش آموزان با توجه به پیشرفت علم و فن آوری با یکسری از مشکلات و مسائل روبرو هستند که نباید در این زمینه درنگ کنیم.

علی اکبرزاده افزود : اکنون باید بیش از هر زمان دیگر در زمینه تربیت فرزندان این مرز و بوم تلاش کرد.

مدیر کل فرهنگی و هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدیران اردوگاها باید به مطالعه اهمیت بدهند و خود را به علم روز مجهز نمایند اظهار داشت: جوامعی موفق و پیروز بودند که در سایه اراده فردی تلاشهای زیادی نمودند زیرا اراده فردی موجب تشکیل گروه می شود.

وی افزود: باید دانش آموزان را به گردشگری ایرانی سوق بدهیم و هویت ایرانی اسلامی را به آنها بیشتر بشناسانیم، خیلی از جاذبه ها در کشور ما است که از آنها آگاهی نداریم و باید این جاذبه ها را به دانش آموزان معرفی کنیم.

علی اکبر زاده افزود: باید فضای کسب و کار ، تولید و در آمدزایی دانش آموزان در فضای اردوگاهی را مهیا وویژگی هایی همچون انضباط اجتماعی ، وجدان کاری ، ایثارگری و مدیریت جهادی که از مولفه های اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.

در این دوره سه روزه افزون بر200 نفر از مدیران و روسای اردوگاههای دانش آموزی سراسر کشور حضور دارند و در آن ضمن انتقال تجربیات، درزمینه مسائل و ارتقای مدیریت اردوگاهی بحث و تبادل نظر خواهند کرد.