نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استاندار یزد در جمع اعضاء و مربیان سازمان دانش آموزی:

سرمايه انساني عالي ترين سرمايه هر جامعه است

استاندار يزد سه شنبه شب 27 مهرماه در جمع اعضا و مربيان سازمان دانش آموزي استان گفت: سرمايه انساني عالي ترين و اصلي ترين سرمايه در هر جامعه اي است و اين سرمايه همواره بايد مورد توجه قرار گيرد.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري يزد، نشست اعضاء و مربيان سازمان دانش آموزي استان  با حضور استاندار يزد، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، مديركل دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري، مديركل آموزش و پرورش استان، رييس سازمان دانش آموزي و جمعي از مديران اين اداره كل در سالن زنده ياد حميديا استانداري برگزار شد.

 استاندار يزد در اين نشست ضمن آرزوي قبولي عزاداري ها در ايام ماه محرم گفت: بايد در كنار عزاداري براي حضرت امام حسين(ع) از نظم، انضباط، همكاري و هماهنگي هيئت هاي عزاداري درس بگيريم و بدانيم كه اگر همدلي و همكاري نباشد بسياري از كارهاي زيبا و ماندگار خلق نمي شود.

«سيدمحمد ميرمحمدي» فعاليت هاي سازمان دانش آموزي را در نوع خود جالب و ضروري دانست و افزود: عالي ترين و اصلي ترين سرمايه در هر جامعه اي سرمايه انساني است و لازم است تا آموزش و پرورش استان نيز اين اصل مهم را همواره مورد توجه قرار دهد.

وي افزود:  سرمايه انساني بايد همراه با عشق، انديشه و ايمان باشد و در حقيقت كوششي سازنده و تأثيرگذار است كه همراه با اين سه شاخص باشد.

ميرمحمدي  با بيان اين كه هر كاري كه با انديشه انجام شود ديگر نگراني در باره كار نخواهيم داشت، گفت: ايمان و عشق به كار از ضرورت هاي انجام درست كارهاست.

رئيس شوراي آموزش و پرورش استان گفت: مربيان و دانش آموزان سازمان دانش آموزي استان بايد الگويي براي تمام مربيان و دانش آموزان باشند و ويژگي ها و توانمندي هاي مثبت خود را در عمل به جامعه نشان دهند.

استاندار يزد ادامه داد: هر چه بتوانيم در ارتباط با دانش آموزان الگوسازي كنيم آنها بهتر مي توانند در مسير گسترده و گوناگون آموزش و پرورش حركت كنند و دستاوردهاي ارزشمندي در اين حوزه داشته باشند.

ميرمحمدي عرصة فعاليت آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزي را عرصة اجتماع دانست و افزود: اين سازمان بايد به شيوه اي رفتار كند كه مشاركت خانواده ها و تعاملات خانوادگي را در جامعه افزايش دهد و به عنوان مثال يكي از فعاليت هاي سازمان دانش آموزي برگزاري اردوها و شركت در اردوهاي فرهنگي، ورزشي، هنري و آموزش است و شايسته است در اين اردوها، آموزشها به شيوه اي باشد كه دانش آموزان بتوانند آموزه هاي اردويي خود را در خانه نيز اجرا و به والدين خود كمك كنند.

استاندار يزد در پايان سخنان خود ضمن تقدير از فعاليت هاي خبرگزاري پاناي استان گفت: ما به خبرنگاران اين خبرگزاري تنها به عنوان دانش آموز نگاه نمي كنيم بلكه آنها را افرادي پاك و با صداقت مي دانيم كه هنوز اسير بعضي مسائل نشده اند و مورد توجه و عزيز ما هستند.

«احمد شيرزاد» مديركل آموزش و پرورش استان نيز در آغاز اين نشست هدف همكاران در سازمان دانش آموزي استان را گسترش مشاركت دانش آموزان در زمينه هاي گوناگون دانست و گفت: تربيت ديني، اخلاقي، علمي و اجتماعي دانش آموزان همواره مورد توجه مسئولان در آموزش و پرورش استان بوده است.

گفتني است در اين نشست رئيس و اعضاي سازمان دانش آموزي استان خواستار توجه بيشتر مسئولان به اين سازمان و استفاده از پتانسيل ها و ظرفيت هاي سازمان دانش آموزي در همكاري با نهادها و دستگاه هاي اجرايي استان شدند.

در پايان اين نشست از برخي برگزيدگان پيشتاز و فرزانه سازمان دانش آموزي استان با اهداي لوح تقدير تجليل شد.