نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختیاری بودن بودن فعالیت های پرورشی اثر بخشی آن را بالا می برد

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "احمد شیرزاد" در آیین پایانی نخستین دوره متمرکز آموزشی مهارتی مدیران اردوگاه‌های کشور در یزد با بیان اینکه فعالیت‌های آزاد و انتخاب دانش‌آموزان اثر بخشی بیشتری دارند عنوان کرد: اگر بخواهیم هر فعالیتی در آموزش و پرورش اثر بخش بوده و تاثیر آن را در طولانی مدت و کوتاه مدت ببینیم باید سه ویژگی داشته باشند تا تاثیرگذار باشند.

شیرزاد تبیین کرد: ویژگی نخست این فعالیت‌ها این است که انتخابی آزادانه و به عهده دانش‌آموز داشته باشند چراکه هر فعالیتی که به اجبار به دانش‌آموز تحمیل شود تاثیرگذار نخواهد بود و کارایی نیز ندارد.

وی از نقش معلمان به عنوان یک نقش کلیدی و تأثیرگذار در فعالیت‌های دانش آموزی یاد کرد و اظهار داشت: اگر همراهی اولیا و مربیان نیز در فعالیت‌های مورد توجه آموزش و پرورش باشد به موفقیت خواهیم رسید و می‌توان گفت این فعالیت‌ها اثرگذار بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اضافه کرد: فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی به دلیل اینکه اختیاری هستند و دانش‌آموز از روی علاقه آن را انتخاب می‌کند از اثربخشی بالایی برخوردار است.

این مسؤول با اشاره به نقش آموزش و پرورش در پیشبرد امور فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: اگر بخواهیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی پیش برویم و آثار منفی را کاهش دهیم و از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم قطعا بهره‌مندی از فضاهای اردویی و اردوگاه‌ها در این زمینه موثر خواهد بود، چراکه نشاط و شادابی دارد و زمینه حضور دانش‌آموز در اجتماع را فراهم می‌کند.